Adwokat kościelny Łódź

Polecany adwokat kościelny z Łodzi

Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalnego adwokata kościelnego, skontaktuj się z przedstawicielem polecanej w Łodzi Kancelarii prawa kanonicznego pod numerem tel.: 602-842-680 mającej odpowiednie uprawnienia do reprezentowania stron w procesie dotyczącym stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że działania adwokata kościelnego różnią się od działań podejmowanych przez adwokata specjalizującego się w sprawach cywilnych. Wszystkie sprawy związane z powszechnie określanymi jako rozwody kościelne procesami są przeprowadzane na gruncie prawa kanonicznego, przed umocowanymi przedstawicielami władz kościelnych.Rozwód cywilny nie wpływa więc na decyzję sądu biskupiego o stwierdzeniu nieważności małżeństwa kościelnego i vice versa.

 

Kompetencje adwokata kościelnego z Kancelarii prawa kanonicznego w Łodzi

Zgłaszając się do naszej Kancelarii, możesz mieć pewność, że uzyskasz tu fachową poradę oraz wsparcie i kompleksową obsługę na każdym etapie procesu kościelnego. By móc zajmować się sprawami z obszaru tzw. rozwodów kościelnych, adwokat powinien charakteryzować się nie tylko doskonałą znajomością prawa kanonicznego i posiadać doświadczenie w reprezentowaniu stron przed sądami kościelnymi, ale musi mieć także nadane specjalne uprawnienia, które przyznają władze kościelne. Prawnicy z Kancelarii prawa kanonicznego posiadają takie uprawnienia, a doświadczenie zarówno w aspekcie konsultacji, jak i przygotowywania skargi powodowej oraz reprezentowania stron w trakcie procesu zapewniają dużą szansę na stwierdzenie przez sąd biskupi nieważności małżeństwa kościelnego, popularnie nazywanej rozwodem kościelnym.

 

Czy unieważnienie ślubu kościelnego to poprawne sformułowanie?

Pragniemy wyjaśnić wątpliwości związane z nazewnictwem, które powszechnie jest stosowane zarówno przez Klientów Kancelarii, jak i w trakcie prywatnych rozmów czy wyszukiwania usług adwokata kościelnego w Łodzi. Używane sformułowanie „unieważnienie małżeństwa kościelnego” czy też sam „rozwód kościelny” zgodnie z przepisami prawa kanonicznego są niepoprawne. W ich świetle bowiem każde małżeństwo kościelne, które zostało zawarte w sposób ważny, jest nierozerwalne. Nie może więc być mowy ani o rozwodzie, ani też o unieważnieniu takiego związku, a cały proces osób chcących zakończyć swój związek sprowadza się do przedstawienia okoliczności, na podstawie których sąd kościelny może orzec o nieważności małżeństwa kościelnego.

 

Zadanie adwokata kościelnego w procesie stwierdzania nieważności małżeństwa

Na podstawie powyższego jasno można stwierdzić, że rola adwokata kościelnego polega na zapoznaniu się z sytuacją Klientów, którzy zgłaszają się ze sprawą „unieważnienia małżeństwa kościelnego”, przeanalizowaniu wszystkich okoliczności i przesłanek oraz stwierdzeniu, czy są one wystarczające do tego, by przygotować skargę powodową, czyli pozew składany przed odpowiednimi władzami kościelnymi, który rozpoczyna proces. W następnej kolejności doświadczony prawnik z Kancelarii prawa kanonicznego w Łodzi czuwa nad właściwym przygotowywaniem wszystkich pism procesowych oraz reprezentuje Klienta przed sądem. Jako adwokaci kościelni z wieloletnim doświadczeniem w naszej pracy wykazujemy się pełnym profesjonalizmem, a na swoim koncie posiadamy wiele sukcesów związanych z pozytywnym rozpatrzeniem spraw „rozwodów kościelnych” w Łodzi. Skorzystaj z naszych umiejętności i wiedzy, i umów się na konsultację: 602-842-680