Adwokat kościelny Poznań

ADWOKAT KOŚCIELNY POZNAŃ

Kancelaria Prawa Kanonicznego, działająca na terenie Poznania prowadzi sprawy o stwierdzenie nieważności małżeństwa sakramentalnego. Adwokat kościelny przeprowadzi Państwa przez tzw. „rozwód kościelny” oraz udzieli niezbędnych porad prawnych w zakresie zebrania prawidłowego i rzetelnego materiału dowodowego.

Pierwszym i najważniejszym etapem w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa sakramentalnego, jest odpowiednie przygotowanie osoby starającej się o tzw. „unieważnienie małżeństwa”, a także zbadanie czy zachodzą przesłanki wskazane w kodeksie prawa kanonicznego.

NIEZBĘDNE UPRAWNIENIA

Należy pamiętać, iż nie każdy adwokat uprawniony jest do przeprowadzenia tzw. „rozwodu kościelnego” i występowania przed sądami kościelnymi. Do prowadzenia spraw z zakresu stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego, potrzebny jest bowiem adwokat posiadający stosowne uprawnienia, przyznane mu przez odpowiednie organy. W naszej kancelarii znajdą Państwo profesjonalnych adwokatów kościelnych, którzy posiadają wymagane przez prawo uprawnienia, a co najważniejsze doświadczenie w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nieważności małżeństwa sakramentalnego, potocznie nazywanego też unieważnieniem małżeństwa kościelnego.

KOGO REPREZENTUJEMY?

Kancelaria Prawa Kanonicznego, reprezentuje interesy zarówno strony powodowej jak i strony pozwanej, w sprawach o tzw. rozwód kościelny przed właściwymi trybunałami, wyznaczonymi ze względu na miejsce zawarcia małżeństwa, czy też ze względu na miejsce zamieszkania stron.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO SPRAWY

W sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa sakramentalnego, konieczne jest indywidualne podejście do klienta. Przyczyny podjęcia decyzji w sprawie starania się o tzw. rozwód kościelny, są bardzo zróżnicowane oraz często dotykają najintymniejszych sfer i problemów występujących pomiędzy małżonkami. Adwokat Kościelny z Poznania posiadający doświadczenie i specjalne uprawnienia, pomoże w znalezienie odpowiedniego rozwiązania, a także podjęciu dalszych odpowiednich kroków w sprawie o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego.

PRZEBIEG I CZAS TRWANIA PROCESU

Adwokat kościelny z Poznania, podczas pierwszego umówionego spotkania przedstawi Państwu jak wygląda przebieg procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa sakramentalnego oraz udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące Państwa pytania związane chociażby z zasadnością procesu.

Proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa sakramentalnego nie trwa dłużej niż półtora roku.

Wynika to z faktu, iż proces w pierwszej instancji nie powinien przekroczyć 12 miesięcy, a w postępowaniu apelacyjnym czas trwania procesu nie powinien przekroczyć 6 miesięcy.

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

Jeżeli już zdecydują się Państwo powierzyć sprawę Adwokatowi Kościelnemu z Poznania, kolejnym bardzo ważnym krokiem jest skontaktowanie się z naszą Kancelarią.

Mogą to Państwo uczynić za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie, drogą mailową –kancelaria.skrzynka@gmail.com, lub zadzwonić po numer telefonu 602-842-680.

Niezależnie od dokonanego wyboru, co do sposobu kontaktu, nasi specjaliści udzielą niezbędnych informacji jak należycie przygotować się do pierwszego spotkania, a także zostanie wyznaczony pierwszy termin konsultacji.

Zapraszamy!