Adwokat kościelny Warszawa

Rekomendowane usługi adwokata kościelnego w Warszawie

Sprawę tzw. rozwodu kościelnego najlepiej powierzyć w fachowe ręce posiadającego stosowne uprawnienia adwokata kościelnego. Jedynie kompetentny prawnik znający od podstaw prawo kanoniczne, a także posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw dotyczących stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego, będzie mógł udzielić pomocy oraz porady osobom, które rozważają wystąpienie o, powszechnie zwane, unieważnienie ślubu kościelnego.

Czy można mówić o rozwodzie kościelnym?

W tym momencie należy zaznaczyć, iż zarówno termin rozwodu kościelnego, jak i niemal tak samo popularne sformułowanie unieważnienia małżeństwa kościelnego w świetle prawa kanonicznego są błędne i nie mają zastosowania. Choć Klienci Kancelarii prawa kanonicznego w Warszawie często przyrównują proces „rozwodu kościelnego” do rozwodu cywilnego, w istocie są to dwa odrębne i znacznie się od siebie różniące zagadnienia.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego – Warszawa

Według prawa kanonicznego małżeństwo kościelne, które zostało ważnie zawarte, nie może być w żaden sposób rozwiązane czy unieważnione. Można mówić jedynie o dążeniu do wykazania nieważności małżeństwa kościelnego, czyli takich okoliczności, które sprawiają, że nie zostało ono zawiązane w sposób ważny. Zebranie dowodów, ich analiza oraz przedstawienie przed właściwym sądem biskupim jest tutaj kluczowe. Wiele osób w Warszawie zainteresowanych jest rozwodami kościelnymi, czyli w rzeczywistości stwierdzeniem nieważności małżeństwa kościelnego – właśnie dlatego w Kancelarii prawa kanonicznego świadczymy najwyższej jakości usługi adwokata kościelnego, który kompetentnie poprowadzi sprawę od początku do końca.

Zalety skorzystania z usług adwokata kościelnego w Warszawie

Profesjonalne usługi adwokata kościelnego z Kancelarii prawa kanonicznego w wysokim stopniu mogą przesądzić o powodzeniu procesu przed właściwymi władzami kościelnymi – ale należy tutaj pamiętać, że aby sąd kościelny orzekł o nieważności małżeństwa kościelnego, muszą wystąpić ściśle określone przesłanki.Bez nich proces nie przyniesie rezultatu, a osoba zainteresowana powszechnie zwanym „unieważnieniem ślubu kościelnego” może tylko stracić czas (sprawy dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego trwają często latami) i pieniądze (związane z niepotrzebnie poniesionymi kosztami procesowymi). Przed rozpoczęciem całej procedury warto więc zgłosić się do rekomendowanej Kancelarii prawa kanonicznego w Warszawie, która mieści się przy stacji metra Pole Mokotowskie – numer telefonu: 602-842-680 Umiejscowienie biura Kancelarii w tak dogodnym miejscu zapewnia bardzo łatwy i szybki dojazd.

Umów się na konsultację z adwokatem kościelnym z naszej Kancelarii

Konsultacja z doświadczonym specjalistą w zakresie – jak to określają nasi Klienci – rozwodów kościelnych potrafi uchronić przed poważnymi błędami na ścieżce procesowej. Dobry adwokat kościelny w trakcie wyczerpującej rozmowy z Klientem potrafi uzyskać wszystkie niezbędne informacje do wszczęcia procesu. Podczas konsultacji w siedzibie Kancelarii prawa kanonicznego w Warszawie może także okazać się, że przesłanki ku stwierdzeniu nieważności małżeństwa kościelnego są niewystarczające – taka informacja może uchronić Klientów przed dużymi kosztami i straconym czasem, ponieważ wówczas złożenie skargi powodowej będzie bezzasadne i z góry będzie wiadomo, że trybunał kościelny rozpatrzy ją negatywnie. Wstępne rozeznanie i analiza przeprowadzona przez jednego z naszych prawników pomoże oszacować szansę na „rozwód kościelny”stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego.